Jdi na obsah Jdi na menu
 


ori

4. 3. 2010

Ori

Brouci

Počítačový scan organismu
Epizoda: 09x17 - The Scourge
Rasa: Ori
Typ technologie: Útočné
Když Tauriové s Orlinovou pomocí vyvinuli vakcínu proti viru přenášeného priory, museli Ori najít jiný způsob, jak přesvědčit obyvatele naší galaxie aby je začali uctívat. Vybrali si proto zvláštní druh hmyzu, jehož zvláštností je extrémně účinné využívání získané energie. Tento hmyz využívá energii získanou z potravy převážně k vlastnímu rozmnožování, a to s takovou efektivitou, že i několik gramů potravy dokáže zněkolikanásobit počet jedinců v kolinii. Původně se brouci živili zásadně rostlinami. Nicméně Ori upravili jejich organismus tak, aby vyhledávali maso. Tím se stali brouci velice účinnou přesvědčovací zbraní. Kdo nebude následovat Origin, bude prostě sežrán zaživa. Navíc změnili jejich způsob rozmnožování, takže brouci v malém počtu vyhledávají živé organismy do kterých kousnutím kladou vajíčka z nichž se během několika hodin líhnou noví brouci. Síla těchto brouků je dokonce tak velká, že kolonie která vznikla z jednoho jediného exempláře dokázala zničit stanoviště gamma a zabít všechny jeho obyvatele.
Orijský křižník

Střelba z hlavní lodní zbraně
Epizoda: 09x20 - Camelot
Rasa: Ori
Typ technologie: Lodě a letouny
Bez pochyby nejúžasnější a nejsilnější lodě, s jakými se Tauriové dosud setkali. Ori tyto lodě navrhli a postavili pro jeden jediný účel - dobýt naši galaxii a získat nové stoupence a následovníky své víry. Pokročilost Orijské technologie je znát již na první pohled, tyto křižníky se nepodobají ničemu, co bylo dosud možné vidět. Základem lodí je podkovovitý trup s masivním čelem jehož vnitřní prostor je vyplněn pouze kruhovitým zdrojem energie. Šířka lodí je uzpůsobena tomu, aby mohly projít superbránou a je zhruba 400 metrů. Výška lodi v nejvyšším bodě jejího čela dosahuje téměř 200 metrů a loď je přes 1200 metrů dlouhá. V poměru k rozměrům lodě je její generátor štítu gigantický - poloměr kruhu který jej tvoří je zhruba 300 metrů. Orijské křižníky jsou vybaveny dvěma typy zbraní. Prvním, slabším typem jsou zbraně podobné plazmovým palubním zbraním kterými jsou vybaveny ha'taky. Mají zhruba stejnou kadenci, na rozdíl od nich jsou však bez problému schopny proniknout jakýmikoliv goa'uldskými štíty. Křižníky jsou těmito zbraněmi vybaveny po celém svém těle a jsou schopny jimi střílet do všech směrů. Druhým typem je čelní energetické dělo. Jde a zbraň vystřelující spojitý proud energie naprosto neuvěřitelné síly. Jeden výstřel z této zbraně je schopen naprosto zničit celý ha'tak, dva výstřely bez problémů proniknou asgardskými energetickými štíty na Taurijských lodích a zničí loď třídy Daedalus. Zbraň se podobá dělu kterým Ori vybavili svůj satelit který postavili ranďané, je však několiksetkrát silnější. Energetický výboj trvá něco málo přes dvě vteřiny a zbraň je schopna opakované střelby zhruba každých 1,5 vteřiny. Pokud budeme orijské štíty použité v randském satelitu považovat za extrémně silné, pak ty, kterými jsou vybaveny orijské křižníky můžeme bez nadsázky označit za naprosto neproniknutelné. Energetické štíty takové síly, jakými jsou vybaveny tyto lodě, nemají nikde jinde obdoby. Nejenže na ně nemají žádný účinek palubní zbraně goa'uldských, taurijských ani asgardských lodí, ale neoslabil je dokonce ani přímý náraz ha'taku a následná exploze jeho reaktorů. Štíty nekopírují tvar lodi, ale tvoří jakousi bublinu jejíž stěny jsou v různých místech různě daleko od lodi. Jediný případ kolísání intenzity štítů byl naměřen během střelby z hlavní zbraně.
Orijský stíhací letoun

Stíhací letouny utočící na Chulak
Epizoda: 10x01 - Flesh and Blood
Rasa: Ori
Typ technologie: Lodě a letouny
Orijské válečné lodě nesou eskadry těchto malých stíhacích letounů. Je dlouhý a štíhlý s křídlo vitým rozšířením na zádi. Letouny jsou vysoce manévrovatelnými. Jsou schopny dosáhnout vysokých rychlosti a jsou také schopný vznášet se. Jsou vybaveny zbraněmi a štíty. Letouny prokázaly své kvality v bitvě o Chulak. Kde pro ně nebylo problémem vypořádat se s Death gliderem tak i s Al-Keshem. Pokud pozemní jednotky potřebují posily, je možno k trupu letounu připevnit transportní kruhy, které letoun odhodí na planetu. Následně je možno posílat vojsko přímo z křižníkù umístěných na oběžné dráze. Letouny jsou rovněž využívány při hlídkové činnosti na obsazeném území.
Puška bojovníků Ori

Tomin s puškou
Epizoda: 09x19 - Crusade
Rasa: Ori
Typ technologie: Útočné
Další z řady energetických zbraní jimiž jsou vybaveni válečníci mnoha ras. Tato puška se nejvíce podobá goa'uldské tyčové zbrani. Je zhruba 180cm dlouhá a stejně jako tyčová zbraň se dá kromě střelby použít i pro boj zblízka - k tomu má u ústí hlavně umístěny dva ostré zahnuté bodáky. Zbraň vystřeluje energetický svazek který je schopen jediným zásahem zabít. O výdrži jejího zdroje energie není nic známo, nicméně dá se očekávat že vydrží mnohem déle než kterýkoliv bojovník který tuto zbraň nese.
Randský satelit

Druhý útok na Prométhea
Epizoda: 09x15 - Ethon
Rasa: Ori
Typ technologie: Útočné
Ačkoliv tuto zbraň postavili lidé z Randského protektorátu na Tegalu, jejími původci jsou Ori. Plány ny stavbu zbraně jim totiž předal Prior výměnou za to, že Ranďané budou Ori uctívat jako bohy. Jelikož zbraň nelze s ostatními technologiemi které mají obyvatelé Tagalu k dispozici vůbec srovnávat, byly plány předávány po částech aby se Ori ujistili že je vše sestavováno jak má být. Sílu a úroveň zbraně, ačkoliv byla postavena pouze z toho co měli Ranďané k dispozici nebo byli schopni vyrobit a mohla by být mnohem dokonalejší, lze bez problému srovnat například s obrannými satelity stavěnými Antiky v Paegasově galaxii. Zbraň vystřeluje energetický paprsek neznámé povahy. Je však tak silný, že bez nejmenších problémů pronikl asgardskými štíty kterými byl vybaven Prometheus. Díky tomu že výrobní technologie Ranďanů nebyly dokonalé, nemůže být proud energie kontinuální. Jeden výstřel může trvat nejvýše necelých 3,5 vteřiny, poté se energetické zásobníky vybijí a zdroj energie (opět díky nedokonalé výrobní technologii) není schopen dodávat dostatečné množství energie. Proud energie je tedy přerušen a je nutno počkat několik minut než se zásobníky dobijí. Zbraň je také vybavena Orijským energetickým štítem - polem podobné povahy jako bylo to, které použili Ori při pokusu o zprovoznění superbrány. Narozdíl od tehdy použitého pole však toto svoji strukturu neposiluje, ale udržuje ji stabilní aby nedošlo k přetížení zdroje energie. Zbraň je zároveň navržena tak, že kolísání energie v zásobnících použivaných pro střelbu neovlivňuje stabilitu štítu. K detekci cíle používá satelit senzorové pole podobné asgardským senzorovým systémům. Většina maskovacích technologií je tedy proti tomuto systému neúčinná. Zbraň není autonomní, jak by se mohlo zdát. Nemůže fungovat samočinně a k jakékoliv činnosti musí být dán příkaz z pozemního řídícího centra, a to včetně příkazu ke vztyčení štítů v případě že je nablízku nějaký objekt. To ji činí potencionálně zranitelnou v případě, že by se podařilo odstínit komunikaci mezi satelitem a řídícím centrem.
Superbrána

Brána se otevírá
Epizoda: 09x06 - Beachhead
Rasa: Ori
Typ technologie: Transportní
Když se Ori dozvěděli, že naše galaxie není mrtvá, ale je obydlená desítkami miliard lidí, rozhodli se rozšířit polé své působnosti i na ni. Prvním krokem bylo vyslání Priorů kteří se pokoušeli naklonit obyvatele ke své víře. To se však moc nedařilo a tak se Ori rozhodli pro invazi pomocí armády. Přeprava mezi jejich galaxií a naší galaxií se dá realizovat dvěma způsoby - loděmi nebo hvězdnou bránou. A přestože Ori dali pokyn ke stavbě gigantické vesmírné flotily schopné překonat vzdálenost mezi galaxiemi, rozhodli se také vytvořit stabilní přechod mezi oběma galaxiemi. Ve své galaxii proto postavili zařízení fungující na stejném principu jako hvězdná brána. Tato brána má průměr přes 400 metrů a je tedy schopná přepravit celou flotilu lodí. Navíc může být otevřena po neomezeně dlouhou dobu, protože je napájena anomálií kterou způsobuje černá díra ve struktuře červích děr, pokud jsou v těsné blízkosti. Brána je postavena z více než stovky stavebních bloků. Každý má tvar válce o délce deseti metrů a průměru dvou metrů. Tyto bloky jsou navzájem propojeny proudem energie - pokud je struktura kompletní a energie cirkuluje skrz všechny bloky, je kolem nich vytvořeno neproniknutelné energetické pole. Primárním účelem tohoto pole je ochránit bránu proti šokové vlně způsobené kolapsem planety v její blízkosti. Jediná věc schopná napájet bránu takové velikost která navíc udržuje červí díru mezi dvěma galaxiemi, je černá díra. Proto Ori rozprostřeli okolo planety s bránou pole. Pole mělo samo o sobě neuvěřitelné vlastnosti. Většina energetických polí je nárazy svazků hmoty nebo energie oslabována. Narážející částice totiž způsobují nehomogenitu energetického pole kterou se jeho generátor snaží vyrovnat. Při extrémní zátěži tak může dojít k přetížení generátoru pole a energetické pole se zhroutí. To, co předvedli Ori vaš fungovalo přesně opačně. Místo toho, aby střelba pole oslabovala, bariéra z ní čerpala novou energii potřebnou ke svému růstu. Toto pole mělo za úkol způsobit smrštění planety do stavu, kdy se hmota svojí vlastní vahou zhroutí a vytvoří se černá díra. To se sice stalo, ale díky tomu že Vala umístila loď do pozice jednoho stavebního bloku brány se energetické pole neaktivovalo a celá brána byla zničena. To bylo ovšem pouze chvilkové vítězství. Později byla v naší galaxii objevena jiná, už dokončená superbrána. Sam se sice pokusila ji zneškodnit tím že se brána v domovské galaxii Ori zavolá od nás, ale Ori byli rychlejší. Otevřeli bránu a přiletěli se svými loděmi.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gsaxzvofbldMowlyBtjToofer

(SlownAni, 29. 5. 2021 8:02)

why are drugs cheaper in canada https://pharmacyken.com/ - best value pharmacy true rx pharmacy

tnoegfdMowlyBtjToofer

(houffAsd, 28. 5. 2021 23:07)

where to buy cialis in calgary safely https://cialisjla.com/ - cialis black to buy in the uk cialis no script

sbbolthdMowlyBtjToofey

(SlownHtf, 25. 5. 2021 18:43)

cialis from canada reviews https://cialishav.com/ - best seller cialis cialis 10mg cost

walmart pharmacy login dgsolbvfdLiedKeypetxgsp

(stuctVed, 25. 5. 2021 13:24)

otc cialis 2017 https://krocialis.com/ - generic cialis cost viagra vs cialis reviews

best 10 online canadian pharmacies frbdcacldMowlyBtjToofeo

(JebgSlown, 21. 5. 2021 19:04)

Cardizem ER https://pharmacylo.com/ Provera

Lamisil fdvaefbfbldMowlyBtjToofew

(LebnSlown, 17. 5. 2021 21:46)

cheapest pharmacy to fill prescriptions without insurance https://xlnpharmacy.com/ rx pharmacy no prescription

viagra et crise cardiaque fhwsbbolthdMowlyBtjToofew

(FmrfSlown, 17. 5. 2021 12:57)

•cialis https://cialisee.com/ i want to buy cialis in australia

canadian pharmacy online dgsolbvfdLiedKeypesince

(Lbsostuct, 16. 5. 2021 17:52)

cialis samples https://ucialisdas.com/ cialis for free

canadian pharmacy cialis no prescription afhsdbcLiedKeypezhgyy

(Rebfstuct, 16. 5. 2021 1:56)

generiac cialis https://rcialisgl.com/ black cialis

kamagra oral jelly fdvaefbfbldMowlyBtjToofes

(LebnSlown, 10. 5. 2021 17:58)

buy prescription drugs without doctor https://xlnpharmacy.com/ Viagra Plus

Lioresal fdvaefbfbldMowlyBtjToofek

(LebnSlown, 3. 5. 2021 19:43)

best drugstore bronzer https://xlnpharmacy.com/ mexican pharmacy online

santa monica homeopathic pharmacy dgsolbvfdLiedKeypekrkog

(Lbsostuct, 3. 5. 2021 12:07)

how to buy cialis us https://ucialisdas.com/ generic cialis prices

thesis formatting fhsbbolthdMowlyBtjToofen

(FbsfSlown, 30. 4. 2021 18:56)

no prior prescription required pharmacy https://uspharmus.com/ - arthritis trusted online pharmacy reviews

research methodology thesis fcsgsaxzvofbldMowlyBtjToofej

(AbdgSlown, 27. 4. 2021 6:04)

muscle relaxant https://canadianeve21.com/ - health canada drug database Baycip

levitra cost fdvefbfbldMowlyBtjToofey

(LrbsSlown, 23. 4. 2021 3:05)

cialis levitra price https://uslevitraanna.com/ levitra professional

canadian pharmacy viagra dgsbvfdLiedKeypejomiz

(Lhdvstuct, 22. 4. 2021 19:37)

cialis from canada https://asciled.com/ cialis generic cipla

can women take cialis hvgeahdMowlyBtjToofer

(BrfgLype, 29. 3. 2021 12:28)

https://ljcialishe.com/ - buy cialis cheap https://cialisvja.com/ - cialis from canada to usa https://viagraonlinejc.com/ - generic viagra 100mg https://viagratx.com/ - generic viagra walmart https://buycialisxz.com/ - cialis cost