Jdi na obsah Jdi na menu
 


tolánská technologie

6. 1. 2010

Technologie rasy Tollánské

Fázová bomba Fázová bomba

Tato nejnovější tollanská zbraň a nejspíš asi i poslední je velmi zákeřná. Před ničivým výbuchem dokáže projít jakoukoliv pevnou hmotou díky fázovému posuvu. Její obal je z Trinia. Tato bomba byla určena pro Goa'uldy. Zbraně ale byli zničeny a to znamenalo konec pro Tollánce (viz Mezi dvěma ohni).

 

Iontový kanón Iontový kanón

Technologie, vyvinutá Tollánci. Velké pozemní dělo, které je určeno k protiletecké obraně. Střílí vysoce výkonné energetické výboje, které jsou jsou bezproblému schopny zničit Goa'uldskou mateřskou loď. Goa'uldům se jednou podařilo iontové kanony na Tollaně najednou zničit, když nejprve zaměřili jejich pozice při pozemní "operaci". Týmu SG-1 se s Noxskou ženou Lyou podařilo jeden z Iontových kanonú zneviditelnit a tím zachránit Tollanu před Goa'uldy. SGC po Tollancích žádalo technologii iontových kanonů, ale Tollánci neposkytují technologii méně vyspělým rasám - mají špatnou zkušenost. Technologii neposkytli ani potom, co tým SG-1 zachránil jejich planetu před Goa'uldy.

 

Subprostorový vysílač Subprostorový vysílač

Přenosné zařízení, schopné vysílat bílý paprsek se zprávou, který dokáže překonat v sekundě veliké vzdálenosti. Lidé neví, na jakém základu pracuje, jelikož je to příliš složité (zřejmě). Tento vysílač se nosí na paži, a je velmi podobný zařízení na průchod hmotou a zařízení pro záznam emocí. Toto zařízení použili tolláni, aby ze Země kontaktovali Noxe. Toto zařízení pak lidem darovali tok'rové, aby je lidé mohli v případě nouze kontaktovat.

 

Tollánké zbraně Tollánké zbraně

Tyto zbraně užívají tollánské bezpečnostní jednotky. Na tolláně je sice kriminalita prakticky potlačena, přesto stojí na každém rohu strážný. A každý strážný je vybaven takovouto zbraní. Vypadá to, že jsou vyrobené z trinia.

 

Tollánské hvězdná brána Tollánské hvězdná brána

Tato brána je na první pohled stejná jako každá jiná. Na další se vám bude zdát trochu menší a na třetí trošku bělejší. Odpověď je jednoduchá: tuto bránu si totiž sestrojili sami tollánci. Je zřejmé, že tato rasa je mnohem vyspělejší, než si SG-1 zpočátku myslela, když si jí dokázali sami postavit. Stojí na Tollaně, domovské planetě tollánců.

 

Zařízení na průchod pevnou hmotou Zařízení na průchod pevnou hmotou

Toto Tollanské zařízení umožňuje nositeli projít pevnou hmotou. Může sloužit jak člověku tak ho Tollánci používají na své zařízení. Tollánci toto zařízení nosili na paži a vypadalo jako ostatní Tollanské zařízení jako subprostorový vysílač a zařízení na záznam emocí. Toto zařízení použíli, když chtěli Tollánci zjistit vzdálenost nové Tollany od Země.

 

Zařízení na zaznam emocí Zařízení na zaznam emocí

Toto Tollanské zařízení dokáže nahrát emoce a následně je vyvolat. Použil ho Narim aby odhalil své city Carterové. Podobá se Subprostorovému vysílači a zařízení na průchod hmotou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář