Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.díl

19. 2. 2010

HIDE AND SEEK
EPIZODA č. 3

Námět: Brad Wright a Robert C. Cooper
Scénář: Robert C. Cooper
Režie: David Warry-Smith

Premiéra: 23. 7. 2004 (USA)
Česká premiéra:

Postavy: dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginson), major John Sheppard (Joe Flanigan), dr. Rodney McKay (David Hewlett), poručík Aiden Ford (Rainbow Sun Francks), Teyla Emmagan (Rachel Luttrell), dr. Carson Beckett (Paul McGillion), Peter Grodin (Craig Veroni), Halling (Christopher Heyerdahl), Jinto (Reece Thompson), Wex (Casey Dubois), seržant Stackhouse (Boyan Vukelic), Marta (Meghan Black)


Obsah epizody:
Rodney McKay se propůjčil k pokusům doktora Becketta s jeho DNA, které u něho mají aktivovat gen Antiků. Pohrává si se zařízením, které našel v jedné laboratoři…

Elizabeth Weirová probíhá s Peterem Grodinem aspekty dalšího života v Atlantidě. Spatří doktora McKaye, jak padá z balkonu bez jakékoli úhony. Na hrudi má svítící zařízení, které mu zajišťuje osobní štít poskytující stoprocentní ochranu celého těla. Grodinova rána pěstí do obličeje nemá na McKaye žádný účinek, podle majora Shepparda ani střelba do nohy nepůsobila – McKay je doslova nezranitelný. Když si však chce zařízení sejmout, zjistí, že to nejde: ruka nepronikne štítem ani k přístroji, který jej generuje. A to není vše – když se chce v ošetřovně napít, nápoj po štítu steče. McKay nemůže vůbec jíst ani pít a hrozí mu smrt hladem či žízní jako novodobému Midasovi. Zařízení by se mělo ovládat myslí, ale McKay všechny instrukce bohorovně ignoroval a teď neví, jak se přístroje zbavit. Doktorka Weirová naznačuje, že se McKay štítu podvědomě zbavit nechce – Atlantida je stále většinou neprozkoumaná a děsí i Athosiany, kteří se bojí duchů předků. Weirová věří, že ve štítu je pojistka a že se sám vypne, až by McKayovi hrozila smrt.

Grodin instruuje řídící štáb o kódech aktivujících autodestrukci města pro případ, že by se Wraithové měli zmocnit Atlantidy a jediné brány vedoucí na Zemi.

Major Sheppard vypravuje athosianským dětem pohádku o noční můře v Elm Street a poté ukáže Teyle na videu pozemský fotbal. Mezitím si Hallingův syn Jinto spolu s kamarádem v noci hrají “na Wraitha a Shepparda“. Jinto při hře vejde do výklenku v neprozkoumaných dveřích – a od té doby není k nalezení. Halling prosí majora o pomoc a rozjede se pátrací akce. Weirová vyvolává Jinta rádiem, ten ale neodpovídá a navíc se na senzorech objevují podivné údaje. Světla zhasínají a dochází k výpadkům energie, Brána se bez zjevného důvodu sama aktivuje.

Teyla přivede athosianskou dívenku Martu, která prý viděla jakýsi “stín“. Majora Shepparda a Hallinga při pátrání cosi pomalu sleduje…

I další Athosiané viděli Stín. Halling zavolá sám rádiem Jinta a prosí ho, aby mu odpověděl. Žádá duchy města, aby se nezlobili a vrátili mu syna. Světla potemní a McKay omdlí – hlady.

Sheppard při obchůzce sám pozoruje temnou masu, proplouvající chodbou, spatřil ji i Grodin u naquadahového generátoru. Neznámá hmota se zřejmě živí energií a tím se zvětšuje. McKay se obává, že až energie dojde, mohla by napadnout i lidské bytosti. Weirová vydává všeobecné instrukce, v tu chvíli se rádiem ozve ztracený Jinto. Ztratil se a neví, kde je. Když popíše, kudy procházel, objeví Sheppard s McKayem onen “výklenek“ se svítící mapou Atlantidy a zjistí, že jde o transportní zařízení umožňující rychlou dopravu po městě. Dostanou se do laboratoře, kde najdou Jinta a řadu neznámých zařízení.

Poručík Ford je se seržantem Stackhousem uvězněn v chodbě a “entita“ se k nim blíží. Ford pod McKayovým vedením rádiem urychleně vyměňuje krystaly, aby otevřel boční dveře. Stackhouse uhne, Ford je napaden a upadne do bezvědomí.

McKay zjistí, že Jinto v laboratoři vypnul schránu s vlastním zdrojem energie, v níž byla tmavá entita uvězněna, a tak ji vlastně pustil na svobodu. Antikové na ní zřejmě zkoumali Povznesení a pozorovali ji. Bytost je snad i inteligentní, ale zajímá ji především potrava a komunikace s ní je nemožná. Hrozí nebezpečí, že vysaje veškerou energii a pak by mohla všechny zabít.

Ford se zotavuje v nemocnici po úderu elektrickým proudem a Jinto se mu omlouvá, že tohle všechno způsobil. Ford mu připomíná, že Pozemšťané zase svým příchodem probudili Wraithy.

Doktorka Weirová chce nechat nalákat entitu zpět do schrány jako džina, k čemuž se nabízí Sheppard. Weirová navrhne McKaye s jeho štítem nezranitelnosti, který však v tu chvíli představuje pro svého nositele “ohrožení“ a McKay jej podvědomě vypne. Okamžitě se dá s chutí do jídla. Štít si ovšem svého nositele zapamatoval a na nikom jiném nebude teď fungovat, i kdyby měl aktivní gen Antiků jako Sheppard.

Ve velícím středisku je vypnuta energie a major zapíná schránu. Entita však na vějičku neskočí a pokračuje dál. Ve věži zapnou proud a tvor se blíží k bráně. Teyla naznačí, že by mohl po dlouhém věznění chtít sám z Atlantidy odejít. Navrhne otevřít Bránu a vlákat entitu do ní. McKay doporučuje hodit do červí díry naquadahový reaktor, aby jej entita následovala a bránou prošla. Grodin najde adresu pusté planety, Sheppard posílá do brány sondu s reaktorem. Entita ale vozík obklopí a ten se zastaví před červí dírou s vybitou baterií. Hrozí, že tvor vysaje generátor napájející bránu, ovládání brány je zablokované. McKay se odhodlá jednat a přes všechny své obavy si znovu nasadí generátor osobního štítu, vejde dovnitř entity a sám hodí reaktor do červí díry. Entita projde bránou a McKay leží v bezvědomí s deaktivovaným štítem, z něhož bytost vysála energii. Záhy ale se probere a užívá si úspěchu.

Přepis epizody v originále: najdete na stránkách Gatenoise
České titulky (DVD ripy): najdete na stránkách Stargate Subtitles Site
Fakta a zajímavosti: zatím není k dispozici

Oblíbené citáty:
McKay: "Look Beckett's gene therapy worked. I was able to activate this. It's a personal shield acts like a protective skin and it must have inertial dampening features too, because I didn't feel a thing. Watch this." (to Grodin) "Hit me."
Grodin (punch him and hits a green shield): "Ahhowww God!!!"
McKay: "Didn't have to swing so hard and notice he didn't even hesitate."
Weir: "I'm still trying to understand, how you thought it was a good idea to test this device by having someone throw you off a balcony."
McKay: "Oh, believe me that's not the first thing we tried."
Sheppard: "I shot him. In the leg."
McKay: "I'm invulnerable."
Weir: "Aren't you the one who's always sprouting off about how proper and careful scientific procedure must be a peered to?"
McKay: "Invulnerable."

Beckett: "This may be more serious than I suspected."
McKay: "Well, thank you. I’m hungry already, what am I going to do? If I don't get this stupid thing off I'll be dead by the end of the day."
Beckett: "Relax you can live three of four days without water."
McKay: "I'm talking about food."
Beckett: "Well, you found some ancient text with the device. What did it say about taking it off?"
McKay: "Oh yeah, there were explicit instructions, that I chose completely to ignore."

McKay: "It must be a transporter."
Sheppard: "We can name it later."

Weir: "Is it intelligent?"
McKay: "Well, according to the research it is sentient but if... if you're thinking about trying to talk to it, you'd have more luck with a great white shark. This thing is going to suck the power out of our generators and then it will kill us all."
Weir: "Alright, what do we do about it?"
McKay: "The energy's been trapped in here since before the Ancients abandoned the city."
Sheppard: "I know I'd be pissed."

McKay: "This is a bad idea."
Weir: "You said that already."
McKay: "Well, it's worth saying again."

Hodnocení:

Výborný David Hewlett alias dr. Rodney "Citrón" McKay.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ethereum

(ChrisHar, 29. 6. 2022 22:18)


Оnline cryptocurrency exchange service. The best rate, low fees, lack of verification.

HAMKA NEWGENS

(Marvinthear, 29. 6. 2022 21:24)


University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (referred to as UHAMKA) is one of the private universities owned by Muhammadiyah located in Jakarta. As one of Muhammadiyah's movements in education, UHAMKA is an Islamic university that implements the Al-Quran, As-Sunnah, Pancasila and the 1945 Constitution. UHAMKA also carries out the catur dharma Muhammadiyah universities involving obligations in education, research, community service, and Al Islam and Ke-Muhammadiyahan

Test, just a test

(Richardzof, 29. 6. 2022 18:37)https://mixfilesmaker.com/

We are trying to find brand-new staff member [POSITION DEAL]

(Nathankig, 29. 6. 2022 2:47)

Our company is increasing so we are in the need for more remote employees.

What you will certainly be doing: As a real-time chat assistant you will be paid to respond to live conversation messages on a business's internet site or social accounts.

This consists of:

- answering consumer questions,
- supplying sales web links,
- and offering discounts.

Complete training is provided so you do not require any type of previous associated experience. Contract length: No fixed duration

Price: $0.50 per minute ($ 30 per hr).

Skills/background needed:.
- Need to have a machine able to access social and site chat features (Phone/Tablet/Laptop).
- Have the ability to work individually.
- Capability to carefully follow supplied actions as well as directions.

Trustworthy internet connection.

Hrs weekly: Flexible.

Area: Remote work online (preferred).

To find out more: https://bit.ly/_job_offer

Have an amazing evening,
Nathan

百家樂

(Richardraise, 28. 6. 2022 19:51)


百家樂

You Like Annotated William Shakespeare

(Herbertmap, 23. 6. 2022 2:56)

https://replit.com/@BooksLib/Download-Classic-Calligraphy-for-Beginners-Essential-Step-b
https://replit.com/@BooksLib/Download-Beholds-the-sunlit-skies-4-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Egmont-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Material-Theories-Locating-Artefacts-and-People-in
https://replit.com/@BooksLib/Download-Create-A-Kindle-Ebook-Learn-How-To-Format-Kindle-E
https://replit.com/@BooksLib/Download-Womens-Work-From-feminine-arts-to-feminist-art-E
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Piano-Guideline-Learn-to-Play-Piano-From-Basic-Thi
https://replit.com/@BooksLib/Download-The-Comedy-of-Errors-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Adult-Erotica-Domination-Naughty-Ruthless-Prohibi-1
https://replit.com/@BooksLib/Download-How-Music-Heals-Us-Music-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-Enterprise-Risk-Management-How-To-Complete-Your-En
https://replit.com/@BooksLib/Download-Edgar-Allan-Poe-The-Complete-Collection-Epub
https://replit.com/@BooksLib/Download-KAY-POMAN-BRIDGE-TRAIL-Epub
https://replit.com/@BooksLibs/Download-Guitar-Lessons-and-Steps-Guitar-Learning-Tips-and
https://replit.com/@BooksLibs/Download-A-Tale-of-Two-Cities-Epub


https://pasteio.com/xHZR08Sb2HWL
https://pasteio.com/x9FTd84jiYPO
https://articlepedia.xyz/avoid-affiliate-marketing-mistakes-clickbank/
https://pastelink.net/7e6ba3nv
https://pasteio.com/x4wIWRMzXx1R

Процедура таможенного оформления

(BraisP, 21. 6. 2022 19:37)

Поднебесная завозит свои товары во все страны мира, а Российская Федерация является одним из значительных для реализации своей продукции. Таковой результат был достигнут благодаря практически идеальному соответствию стоимости конечного продукта и его свойства. Товары из поднебесной https://ved-line.ru располагают спросом как у большого бизнесмена, так и у единичных отдельных покупателей. Больше всего востребованы китайская продукция у малого и среднего бизнеса, ведь доступная и качественная продукция — это практически сто процентный показатель результативного и выгодного бизнеса. Если вы намереваетесь освоить свое непосредственное дело, розничный бизнес различной направленности, то собственно продукция из КНР станут самым лучшим выбором. На некоторые номенклатуры товаров, отгружаемых оптом из КНР наценка доходит нескольких сотен и тысяч процентов, собственно говоря расходы на приобретение и доставку в Россию оправдываются в несколько раз.

중국배대지

(PhillipArels, 20. 6. 2022 16:54)


중국배대지

займ на яндекс деньги

(Curtishiz, 20. 6. 2022 0:32)

Выбирайте лучшие займы на яндекс деньги на сайте Сравни! Сравнить 27 предложений в 17 МФО и мгновенно получить займы со ставкой от 0% в день. Моментальный перевод денег на любой кошелек или карту

Source:

- https://zaym-yandex-dengi.com
Tags:
займ на яндекс деньги

goodly

(Edwardrhype, 18. 6. 2022 15:38)

Now here’s the big question.
https://stboger9.com/
Do you believe that a penny saved is a penny earned.
So what do you do.
What am I referring to.
Like George Washington, Sandys believed that telling the truth is always the way to go.
People often use this quote when discussing health, but Franklin was talking about fire safety.
(I say these words to make me glad),
You’re prepared to use these handy little sayings to make your prose more relatable.
Let’s get started.
Repeat after me.
Better safe than sorry is a piece of wisdom from Samuel Lover’s book, Rory O’More.
Thomas Jefferson also mirrored this general idea when he said, I find that the harder I work, the more luck I seem to have.
Aphorism Examples in Everyday Speech
Interestingly enough, this saying was initially intended as a compliment.
’Ah, all things come to those who wait,’
So my advice.

UICELL

(DavidHoina, 18. 6. 2022 11:26)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

נערות ליווי

(Henrypsype23453, 18. 6. 2022 1:22)

"Very good blog post. I definitely love this site. Stick with it!
"
https://girls-israel-to.tk/news/usdincardtas

XEVIL 5.0: Nejlepší software pro řešení CAPTCHA je nyní k dispozici !!!

(RitaHof853, 18. 6. 2022 0:15)

XEvil 5.0 automaticky řeší většinu druhů captchas,
Včetně takového typu captcha: ReCaptcha v.2, ReCaptcha-3, Hotmail (Microsoft), Google, SolveMedia, BitcoinFaucet, Steam, +12000
+ hCaptcha podporováno v novém XEvil 6.0! Stačí vyhledat XEvil 6.0 na YouTube

Máte zájem? Jen google XEvil 6.0
P.S. Zdarma XEvil Demo je k dispozici !

Taky, do 20. června je k dispozici Obrovská sleva: -30%!

XEvil.Net

Zkontrolujte nové video na YouTube:
"XEvil 6.0 <Beta>1] + XRumer multhithreading hCaptcha test"

Микрокредит

(VirgilFup, 16. 6. 2022 11:51)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

Микрозайм

(ChrisHar, 16. 6. 2022 11:10)

https://vzyat-credit-online.com/
Микрокредит срочно онлайн! Без справок и проверок! Зачисление на карту за 5 мин!

UICELL

(DavidHoina, 15. 6. 2022 14:51)


UICELL Conference Proceeding is published by University of Muhammadiyah Prof. DR. HAMKA (UHAMKA). p-ISSN: 2615-4269; e-ISSN: 2615-2576. It includes all papers presented at UICELL Conference. The articles in this electronic proceeding may have different format from the print versions. Each of the article is subject to minor spelling and grammatical error. Article copyright (c) rests on the authors

Situs Slot

(HoraceHox, 14. 6. 2022 12:36)


LGO4D adalah situs slot gacor terpercaya diantara agen 303 slot terbaik dan terbaru deposit pulsa pragmatic play yang sangat mudah menang di Indonesia

Cycopay:Online Payment Processing

(Clydeliant, 14. 6. 2022 7:23)

<center>This is not spam or marketing, we are at the beginning of the journey and we're just trying to get some feedback, anything constructive would be appreciated.</center>
<center><b>CycoPay</b> is a payment processing platform for startups & individuals.
<b>
What do we do?</b>
We are a platform that's facilitating online payments acceptance for startups & individuals with no paper work and no time to waste.
<b>What's our value proposition?</b>
Instant onboarding: We let everybody in.
Tax remittance on behalf of you: We remit Tax for every single products, because we act as a reseller on every product.
API integrations & payment links.
<b>How are we different from Stripe?</b>
We've noticed that stripe tends to close lots of startups merchant accounts especially outside of the US.
Like them, we offer instant onboarding, however we let everybody in, without paperwork, and when suspicious activity occurs we don't close the account or suspend it but rather let the merchant prove himself.
We remit tax on behalf of you, so instead of keeping track of invoices for every order, you'll have just one at the end of the month.
Try CycoPay: https://CycoPay.com
<b>About Us</b>
We are <b>CycoPay</b>, a startup from the UK with a subsidiary in the EEA. We are an invoicing service that's enabling startups & individuals to acceptance payments via payment links or by API integrations. </center>

займ денег онлайн на карту

(Patricklnqd, 14. 6. 2022 5:32)

Привет господа!
Есть такой интересный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Первое, что приходит в голову – это обратиться в банк. Но здесь есть нюансы. Чтобы оформить деньги в кредит в банке, понадобиться время, которого иногда нет. Или к примеру, если человек имеет плохую кредитную историю, банк однозначно не одобрит ему запрашиваемые средства. Получить желаемую сумму будет также сложно тем, кто не имеет официальной работы и постоянного дохода.Если в Ваши планы входит взять деньги в долг без банков и поручителей, в таком случае единственным выходом из ситуации будет - оформление микрозайма в МФО. Все выше перечисленные категории заемщиков, которые считаются максимально рискованными для банковского сектора, в МФО получают положительное решение по выдачи средств.

для улучшения памяти и работы мозга

(Edwardpab, 13. 6. 2022 23:50)


Таблетки для улучшения памяти и работы мозга взрослым и детям, пожилым и студентам. Список препаратов и цены. В наличии. Купить можно в интернет-магазине в Москве с доставкой по всей России.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55

následující »